Opširniji pregled

UNIVERZITET U NOVOM SADU

MEDICINSKI FAKULTET

KATEDRA ZA INTERNU MEDICINU

RASPORED TEORIJSKE NASTAVE IZ PREDMETA ZDRAVSTVENA NEGA INTERNISTIČKIH BOLESNIKA ZA STUDENTE ZDRAVSTVENE NEGE ZA ŠKOLSKU .2019/2020

 

II GODINA, IV SEMESTAR

 

 

 

 

ПОНЕДЕЉАК

УТОРАК

СРЕДА

ЧЕТВРТАК

ПЕТАК

 

 

 

 

 

8:00-10:30

ЗДРАВСТВЕНА НЕГА ИНТЕРНИСТИЧКИХ БОЛЕСНИКА

Вежбе

 

8:00-9:30

ЗДРАВСТВЕНА НЕГА ЗАРАЗНОГ БОЛЕСНИКА

 

Предавања

Учионица 12. Фармација

9:10-9:55(СТРУКОВНЕ)

ЗДРАВСТВЕНА НЕГА СТАРИХ СА ОСН.ГЕРИЈАТРИЈЕ

Предавања

Амфитеатар 2

7:30-10:30

ЗДРАВСТВЕНА НЕГА ЗАРАЗНОГ БОЛЕСНИКА

 

Вежбе група 1.

Клиника за инфективне болести

8:00-10:30

ЗДРАВСТВЕНА НЕГА ИНТЕРНИСТИЧКИХ БОЛЕСНИКА

 

вежбе

 

11:15-12:45

ЗДРАВСТВЕНА НЕГА НЕУРОЛОШКИХ БОЛЕСНИКА

Предавање

Клиника за неурологију

12:15-14:30

ЗДРАВСТВЕНА НЕГА ИНТЕРНИСТИЧКИХ БОЛЕСНИКА

 

Предавања

Амфитеатар-Институт у Сремској Каменици

10:00-11:30(СТРУКОВНЕ)

ЗДРАВСТВЕНА НЕГА СТАРИХ СА ОСН.ГЕРИЈАТРИЈЕ

Вежбе

Клиника за инфективне болести

7:30-10:30

ЗДРАВСТВЕНА НЕГА НЕУРОЛОШКОГ БОЛЕСНИКА

 

Вежбе група 2.

Клиника за неурологију

(10:55-13:15)

МЕДИЦИНСКА

ПСИХОЛОГИЈА

Предавања и вежбе

Учионица 11.фармација

17:30-19:45

ИСТОРИЈА ЗДРАВСТВЕНЕ НЕГЕ

(академске-изборни)

Амфитеатар 1

15:10-17:25 (СТРУКОВНЕ)

МЕДИЦИНСКА

ПСИХОЛОГИЈА

Предавање  и вежбе

Амфитеатар 2.

12:35-13:20 (АКАДЕМСКЕ И СТРУКОВНЕ-ИЗБОРНИ)

ОСНОВИ РАДИОЛОГИЈЕ

Предавања

Учионица 12. Фармација

10:30-13:30

ЗДРАВСТВЕНА НЕГА ЗАРАЗНОГ БОЛЕСНИКА

 

Вежбе група 2.

Клиника за инфективне болести

 

 

 

10:00-12:15(академске)

ПСИХОЛОГИЈА РАЗВОЈНОГ ДОБА

Предавања и Вежбе

Клиника за психијатрију

10:30-13:30

ЗДРАВСТВЕНА НЕГА НЕУРОЛОШКОГ БОЛЕСНИКА

 

Вежбе група 1.

Клиника за неурологију

 

 

 

13:30-15:00

ОСНОВИ РАДИОЛОГИЈЕ-вежбе-Клиника за радиологију-група 1,2

 

 

 

 

Predavanja se održavaju u Amfiteatru Instituta u Sremskoj Kamenici

 

 

18.02.2020. utorak

12:15 – 13.00     SPECIFIČNOSTI ZDRAVSTVENE NEGE NA ODELJENJU

                           POREMEĆAJA RITMA, IMPLANTACIJE PEJSMEJKERA I

                           ELEKTROFIZIOLOGIJE

                           Prof.dr D. Kovačević

13:05 – 13.50     DIJAGNOSTIKA, TERAPIJA I PREVENCIJA ARTERIJSKE

                            HIPERTENZIJE

                            Prof. dr K.Pavlović

13:55-14:40        SPECIFIČNOSTI ZDRAVSTVENE NEGE NA KARDIOLOŠKIM

                           ODELJENJIMA

                           Prof.dr D. Sakač

 

25.02.2020. utorak

12:15 – 13.00    PREVENCIJA, DIJAGNOSTIKA I LEČENJE FAKTORA RIZIKA

                           KORONARNE BOLESTI

                           Prof. dr N. Čemerlić-Ađić

13:05 – 13.50     DIJAGNOSTIKA I LEČENJE AKUTNOG KORONARNOG SINDROMA

                            Prof dr M. Petrović

 

03.03.2020. utorak

12:15 – 13.00  SAVREMENA DIJAGNOSTIKA U PULMOLOGIJI

                          Prof.dr B. Perin

13:05 – 13.50  NAJČEŠĆE I NAJZNAČAJNIJE PULMOLOŠKE BOLESTI

                        NESPECIFIČNE INFEKTIVNE ETIOLOGIJE

                        Prof. dr Mirna Đurić

13:55-14:40     PULMOLOŠKE ONKOLOŠKE BOLESTI – TERAPIJA I

                        ZDRAVSTVENA NEGA

                        Prof. dr N. Sečen

 

10.03.2020 utorak

12:15 – 13.00    SAVREMENI PRISTUP LEČENJU I ZDRAVSTVENOJ NEZI

                      TUBERKULOZE

                      Prof. dr Vesna Kuruc

13:05 – 13.50  SPECIFIČNOSTI TERAPIJE I ZDRAVSTVENE NEGE KOD

                      HRONIČNE OPSTRUKTIVNE BOLESTI PLUĆA

                     Prof dr Ivan Kopitović

 

17.03.2020. utorak

12:15 – 13.00    NAJČEŠĆE I NAJZNAČAJNIJE HEMATOLOŠKE BOLESTI,

                        NJIHOVA DIJAGNOSTIKA, PREVENCIJA I LEČENJE

                         Doc. dr I. Perčić

13:05 – 13.50   SPECIFIČNOSTI ZDRAVSTVENE NEGE NA HEMATOLOŠKIM

                         ODELJENJIMA

                 Doc. Dr I. Perčić

13:55-14:40     NEGA I ZBRINJAVANJE BOLESNIKA S HEMORAGIJSKIM

                         SINDROMOM

                         Doc. dr I. Perčić

 

 

 

24.03.2020. utorak

12:15 – 13.00    NEGA I ZBRINJAVANJE IMUNOKOMPROMITOVANOG BOLESNIKA

                         Doc. dr B. Sekulić

13:05 – 13.50   NEGA I ZBRINJAVANJE BOLESNIKA S ANEMIJSKIM SINDROMOM

                        Doc. dr B. Sekulić

13:55-14:40     SPECIFIČNOSTI ZDRAVSTVENE NEGE NA

                        GASTROENTEROLOŠKIM ODELJENJIMA

                         Doc. dr Ivana Kolarov Bjelobrk

 

31.03.2020. utorak

12:15 – 13.00   NAJČEŠĆA I NAJZNAČAJNIJA GASTROINTESTINALNA OBOLJENJA,

                        NJIHOVA DIJAGNOSTIKA, PREVENCIJA I LEČENJE

 NAJČEŠĆA I NAJZNAČAJNIJA OBOLJENJA JETRE

                        Doc. dr Ivana Kolarov Bjelobrk

13:05 – 13.50   NAJČEŠĆA I NAJZNAČAJNIJA OBOLJENJA JETRE

                         Doc. dr Ivana Kolarov Bjelobrk

13:55-14:40     PRIPREMA BOLESNIKA ZA ENDOSKOPSKE DIJAGNOSTIČKE

                      POSTUPKE

                       Doc. Dr Biljana Kukić

07.04.2020. utorak

12:15 – 13.00    NAJČEŠĆE I NAJZNAČAJNIJE ENDOKRINOLOŠKE BOLESTI,

                       NJIHOVA DIJAGNOSTIKA, PREVENCIJA I LEČENJE (BOLESTI

                       ŠTITASTE ŽLEZDE, OSTEOPOROZA, HIPERPROLAKTINEMIJA)

                         Prof. dr M. Medić-Stojanoska   

 

13:05 – 13.50  NAJČEŠĆE I NAJZNAČAJNIJE ENDOKRINOLOŠKE BOLESTI,

                       NJIHOVA DIJAGNOSTIKA, PREVENCIJA I LEČENJE

                       (ŠEĆERNA BOLEST, HIPERLIPOPROTEINEMIJE, GOJAZNOST)

                        Prof. dr E. Stokić

13:55-14:40     SPECIFIČNOSTI ZDRAVSTVENE NEGE NA ENDOKRINOLOŠKIM

                        ODELJENJIMA

                         Doc. Dr R. Pejin

 

Nastava se ne održava od 13.04.-16.04.2020.godine-prolećni raspust

17.04. i 20.04. 2020.godine NERADNI DANI-Uskršnji praznici

 

21.04.2020. utorak

12:15 – 13.00    REŽIMI INSULINSKE TERAPIJE

                         Prof. dr M. Mitrović

13:05 – 13.50  NEGA DIJABETESNOG STOPALA

                         Prof. dr D. Tešić

 

28.04.2020. utorak

12:15 – 13.00    NAJČEŠĆE I NAJZNAČAJNIJE NEFROLOŠKE BOLESTI, NJIHOVA

                      DIJAGNOSTIKA, PREVENCIJA I LEČENJE

                                  Doc. Dr L. Petrović

13:05 – 13.50  NAJČEŠĆE I NAJZNAČAJNIJE IMUNOLOŠKE BOLESTI, NJIHOVA

                         DIJAGNOSTIKA, PREVENCIJA I LEČENJE

                                  Doc. Dr L. Petrović

13:55-14:40     SPECIFIČNOSTI ZDRAVSTVENE NEGE NA IMUNOLOŠKIM ODELJENJIMA

                                  Doc. Dr L. Petrović

05.05.2020.utorak

12:15 – 13.00  SPECIFIČNOSTI ZDRAVSTVENE NEGE NA ODELJENJIMA ZA DIJALIZU

                                  Doc. Dr L. Petrović

13:05 – 13.50  SPROVOĐENJE PERITONEALNE DIJALIZE

                                 Doc. Dr L. Petrović

 

 

Novi Sad, 12.02.2020                                                    Šef Katedre za internu medicine

                                                                                Prof. dr Dusanka Obradovic

 

 

 

 

 

Tekst uneo: internamedicina